Местен фокус
Служители на „Бюро по труда“ – Ямбол излязоха на протест с искане за адекватно заплащане на труда им
2747
България
Служители на „Бюро по труда“ – Ямбол излязоха на протест с искане за адекватно заплащане на труда имСлужители на Дирекция „Бюро по труда“ – Ямбол излязоха на протест с искане за адекватно заплащане на труда им. Демонстрацията пред сградата на институцията е част от националния протест, организиран от Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“.„Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме хрантутници, а работници на тази държава.
Автор: БТА / Редактор: Стела Филипова
| 26 Ноември 2025, 14:13 ч.
Служители на Дирекция „Бюро по труда“ – Ямбол излязоха на протест с искане за адекватно заплащане на труда им. Демонстрацията пред сградата на институцията е част от националния протест, организиран от Конфедерацията на труда (КТ) „Подкрепа“. Те излязоха за половин час в обедната си почивка, издигайки плакати, на които пишеше: „Ще протестираме толкова дълго, колкото трябва!“, „Работим в полза на гражданите и бизнеса, а получаваме мизерни заплати!“, „Не сме чантаджии, не сме разход – ние сме хора и професионалисти“ и др. „Искаме да заявим пред обществото, че ние не сме хрантутници, а работници на тази държава. Изкарваме си прехраната с достоен труд, а получаваме недостойно възнаграждение. Исканията на служителите в Агенцията по заетостта са за увеличение на работните заплати с поне 20 процента“, каза Генка Киркова, секретар на синдикалната организация в институцията. В същото време работата ни е много отговорна, става и все по-обемна, а Дирекция „Бюро по труда“ – Ямбол е само с 33-ма щатни служители, които обслужват три общини – Ямбол, Тунджа и Стралджа, отбеляза Киркова. Подкрепа към протестиращите служители изрази и директорът на „Бюро по труда“ – Ямбол Гроздан Грозев. Той посочи, че през 90-те години възнагражденията на служителите в социалната сфера са били сходни с тези на служителите на МВР, а сега разликата е огромна. „Оттогава насам силно се увеличават възнагражденията в т.нар. силови ведомства, докато за социалният работник сега взема три пъти по-ниско възнаграждение от това на кварталния полицай или служител пенсионер в съдебната охрана. Нашата работа е не по-малко натоварена и не по-малко отговорна“, заяви Грозев.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Собственикът на корпорация "Куб" Олег Невзоров се намира необезпокояван във Варна
|
|
|
Приемната грижа е изключително ценна мисия
|
|
|
Районната прокуратура в Благоевград ръководи разследване за хулиганство, извършено в Сандански
|
|
|
Завърши проектът за енергийна ефективност на блок „Хавана“ в Силистра
|
|
|
Паметник на загиналите жители на село Извор във войните за България ще бъде изграден в населеното място, прие Общинският съвет в Радомир
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Собственикът на корпорация "Куб" Олег Невзоров се намира необезпокояван във Варна
|
|
|
Международният военен турнир „Най-добър войн 2026“ започна във Велико Търново
|
|
|
Язовирите в страната са запълнени на над 80% от обема си
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
По искане на Районна прокуратура - Плевен е задържана жена за престъпно посегателство над възрастни хора
|
|
Радиопрограми



Тикер
2747
ЗАПАЗИ
Собственикът на корпорация “Куб” Олег Невзоров се намира необезпокояван във Варна, каза народният представител от “Възраждане” Коста Стоянов на брифинг пред ...